Dieta ma znaczenie

O mnie

Cześć, bardzo mi miło, że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mnie  ! 😊

Nazywam się Dominika Kędziora, mieszkam w Gdyni i już za moment kończę studia z dietetyki w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. 
Od zawsze kocham piec i tworzyć coś w kuchni, cieszy mnie tworzenie dań, które zaskakują swoim smakiem i składnikami, które do nich używam. Kulinarnie zaczęłam rozwijać się jakieś 7 lat temu kiedy podjęłam walkę o lepszą sylwetkę, wtedy zaczęłam trenować w domu i zwracać większą uwagę na to, co jem, bo wcześniej mój styl życia miał naprawdę wiele do życzenia.

Moja historia

Odkąd zaczęłam pasjonować się sportami siłowymi i dbaniem o siebie, zaczęłam coraz bardziej interesować się tym jak funkcjonuje nasz organizm i co jeść, aby wyglądać jak najlepiej, w tamtym czasie miałam spore zaburzenia odżywiania z których nie zdawałam sobie sprawy, obsesja na punkcie wyglądu, liczenie każdej kalorii, intensywne treningi, ale na tym nie koniec… W marcu 2020 roku stwierdzono u mnie SIBO (przerost bakteryjnym w jelicie cienkim), SIFO (przerost grzybiczy) i IBS (zespół jelita drażliwego), następnie doszło do niedoczynności tarczycy i zaburzeń hormonalnych z których wychodziłam 2 lata. O SIBO mówiło się jeszcze dość mało, dlatego bardzo ciężko było mi znaleźć specjalistę, który znałby się na nim. Aby wyzdrowieć musiałam naprawdę wielu rzeczy dowiedzieć się sama, próbować na sobie, co działa, a co nie, bo lekarze nie potrafili mi pomóc przez wiele miesięcy. Moja droga była długa, ale w styczniu 2021 roku wyleczyłam SIBO i ustabilizowałam pracę mojej tarczycy, która teraz ma się świetne. To wszystko było długim procesem, który naprawdę wiele mnie nauczył, najważniejszą lekcję jaką wyciągnęłam było to, że naprawdę stres nas niszczy i dopóki nie zadbamy o umiejętne radzenie sobie ze stresem, zwolnienie w życiu, nie odzyskamy równowagi w organizmie. 

Moje podejście

Do organizmu podchodzę holistycznie, ponieważ nie da się odciąć naszych emocji, naszego stanu psychicznego od pozostałych układów w naszym ciele. Nasz styl życia, dieta, to jak reagujemy na stres, poziom naszej aktywności fizycznej to wszystko jest naprawdę ważne jeśli chcemy żyć jak najdłużej w zdrowiu i korzystać z życia w pełni. 
Chcę Wam pokazać, że da się jeść zdrowo i smacznie, a co najważniejsze, że dietoterapia i fitoterapia mają wielką moc w zapobieganiu i zwalczaniu poważnym chorobom.

Rozwój

Ciągły rozwój jest dla mnie bardzo istotny, dlatego cały  czas poszerzam swoją wiedzę na szkoleniach pod okiem świetnych specjalistów oraz analizuję pracę i badania naukowe, dzięki czemu moja wiedza jest poparta o dowody naukowe, a nie czyjeś teorie. 

certyfikat dietetyk xxi wieku
sibo od objawow do zdrowia
certyfikat szkolenie pasożyty
szkolenie niedoczynnosc tarczycy
certyfikat sibo wsz_page-0001
certyfikat rola nukleotydów dietetycznych w postępowaniu żywieniowym NorsaPharm Dominika Kedziora
certyfikat nietolerancje pokarmowe Dominika Kędziora
nietolerancja histaminy